ارائه یک هزار و ۳۹۵ مورد خدمات فنی تخصصی به چاه های نفت و گاز در کشور

تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۰ ق.ظ
ارائه یک هزار و  ۳۹۵ مورد خدمات فنی تخصصی به چاه های نفت و گاز در کشور معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی از انجام یک هزار و ۳۹۵ مورد خدمات فنی تخصصی حفاری به چاه ‌های نفت و گاز در دو ماه نخست امسال در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد .

 به گزارش نفت آنلاین به نقل از روابط عمومی حفاری علیرضا لایجی در توضیح بیشتر در این باره گفت: در این مدت مدیریت خدمات فنی این معاونت موفق به ارائه ۴۰۰  عملیات شامل حفاری با هوا، حفاری فروتعادلی (  UBD )، آزمایشگاه چاه با ساق مته و  بهره‌ دهی چاه، لوله مغزی سیار، لوله ‌گذاری  و نصب آویزه در چاه های نفت و گاز شد.

 وی افزود: در میان خدمات ارائه شده توسط متخصصان خدمات فنی ۵۴۶ متر حفاری با هوا، ۴۹۵ متر حفاری به روش فروتعالی، هفت مورد عملیات ویژه (UBD )، ۴۰ عملیات لوله مغزی سیار و  ۱۹ مورد نصب آویزه در قیاس با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

 لایجی اظهار کرد: از مجموع خدمات فنی و تخصصی ۷۶۰ مورد در حوزه مدیریت سیمان و انگیزش چاه محقق گردید که مشتمل بر سیمانکاری چاه ها، اسیدکاری گسترده و ویژه و تزریق پذیری چاه ‌است که در این میان در بخش اسید کاری گسترده با توجه به درخواست های شرکت های متقاضی ، رشد محسوسی نسبت به دوره مشابه سال گذشته داشتیم.

 معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی در زمینه فعالیت های صورت گرفته در مدیریت خدمات ویژه گفت: خدمات نمودارگیری از سیال حفاری و چاه پیمایی عمده  خدمات تخصصی این مدیریت می باشد.

 وی ادامه داد: انجام موفق ۳۸ مورد عملیات چاه پیمایی و ۳۲ مورد عملیات نمودارگیری از سیال حفاری از اقدامات تحقق یافته در این مدیریت است که به ترتیب ۱۴ و ۵ مورد عملیات نسبت به دو ماه اول سال قبل افزایش نشان می دهد.

 لایجی با اشاره به اینکه رشد کیفیت و توسعه خدمات فنی تخصصی و فناوری های نوین از اهداف اولویت دار این معاونت به شمار می آید، خاطرنشان کرد: بخش عمده ارائه عملیات حفاری و خدمات فنی تخصصی یکپارچه در صنعت نفت کشور هم اکنون بر عهده شرکت ملی حفاری ایران است و این شرکت نقش بسزایی در تحقق برنامه های شرکت ملی نفت ایران ایفا می کند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
محل كد آمار