کد خبر : 8373
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۰۰

دردی که نیروهای اقماری صنعت نفت متحمل میشوند

دردی که نیروهای اقماری صنعت نفت متحمل میشوند
کافی است چشم برهم بگذاری تا یک هفته استراحت(rest) تمام شود. میدانی که باید دوباره به محل کارت برگردی،تمام وجودت را غم و اندوه میگیرد.؛

کافی است چشم برهم بگذاری تا یک هفته استراحت(rest) تمام شود. میدانی که باید دوباره به محل کارت برگردی،تمام وجودت را غم و اندوه میگیرد.
دور از جانتان، انگار که یکی از عزیزانتان را از دست داده ای.دلت نمیرود که وسایلت را جمع کنی.این دست و آن دست میکنی، فایده ای ندارد، باید خودت را برای رفتن به کار و ۲ هفته کار آماده کنی.
این قصه اقماری کاران در صنعت نفت بالاخص حفاری است.۲ هفته کار دو هفته استراحت.
وقتی دیگران به این قضیه نگاه میکنند ،میگویند ۲ هفته کار و دو هفته استراحت؟ از این بهتر نمیشود!چرا اینقدر غر میزنند و شکایت میکنند.ما هر روز خدا،سرکار میرویم و چیزی به عنوان استراحت نداریم.
ولی قضیه چیز دیگریست.اقماری کاران ۷ ماه از سال را در کنار خانواده هایشان نیستند(با احتساب ۱ ماه مرخصی سالانه) و این دوری از خانواده مشکلات و مسایلی را به همراه دارد.
افسردگی ، استرس ،فشارهای روحی و روانی از عواقب کار به صورت اقماری است.این عواقب آنقدر نرم و آرام بروی جسم و روح شخص اثر میگذارد که پس از چند سال دیگر، آن روحیات اولیه را ندارد و تبدیل به شخص دیگری شده است.حضور مرد در خانه کم کم رنگ میبازد و در برنامه زندگی، کمتر بروی او حساب میکنند و شاید مرد در خانه همانند مهمان باشد. .
یکی از همکاران میگفت:«وقتی به Rest (استراحت) میروم در خانه طوری رفتار میکنم که حضور من درخانه ، لطمه ای به برنامه زندگی همسر و فرزندم وارد نکند، چون دو هفته بیشتر مهمانشان نیستم» دوست دیگری میگفت :«وقتی به منزل رفتم با شکایت همسرم مواجه شدم #همسرم میگفت که با آمدن تو، نظم زندگیمان به هم میخورد. ببین، این بچه تا دیر وقت بیدار است و نمیخوابد، هر وقت تو نیستی اول شب میخوابد.»
راننده #اتوبوس  شرکت میگفت:«مهم نیست که چه شغلی داری ،مهم این است که شب کنار زن و بچه ات باشی» واقعا همینطوره.هر شغلی داشته باشی و هر چقدر هم حقوق بگیری هیچ چیزی جای خانواده را نمیگیرد و هیچ لذتی بالاتر از این نیست که عصرها بعد از تایم ادرای کودک شش ماهه ات را در آغوش بگیری، اما در بین کارکنان اقماری کسانی هستند که حتی موقع تولد فرزندشان نتوانستند در کنار #همسرشان  باشن و این است سختی کار اقماری که بر هیچکس این سختی کار پوشیده نیست.
پ ن:متاسفانه هنوز کاراقماری جزء مشاغل سخت محسوب نمیشود و امیدواریم مسئولین ذیرربط در این زمینه تجدیدنظر کرده و با توجه به خطرات این شغل ،آنرا جزء مشاغل سخت قرار دهند.

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد اسماعیل اصنافی چهارشنبه , ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷

باسلام و عرض ادب…. در قراردادی که از طرف شرکتی به ما بسته شد. نوشته شده بوددرقبال ۲۳ روز کار ۷ روز رست آیا پس از چند سال کار کردن با این شرایط میتوان از مرخصی استحقاقی استفاده کرد و یا مطالبه حقوق را داشت ؟ با توجه باینکه در مدت این سالها از ایام تعطیلی تقویمی هم استفاده نکردم …….ممنون میشوم بفرمایید تا حقی تضیع نگردد

محمد اسماعیل اصنافی پنج شنبه , ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰

با سلام مجدد خدمت مشاوران و همکاران محترم …. ..

موردی را خواستار نظر خواهی واطلاع جویا شدم منتظر جواب هستم ایمیلم را چک کردم پیامی ارسال نشده بود ممنون میشوم چنانچه بذل محبت فرمایید. سپاسگزارم..اصنافی

آخرین اخبار

استخدامی صنعت نفت

logo-samandehi