کد خبر : 5537
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷

انجام 209 عملیات نمودارگیری درون چاهی و سطحی، چاه پیمایی و تکمیل چاه توسط مدیریت خدمات ویژه حفاری

انجام 209 عملیات نمودارگیری درون چاهی و سطحی، چاه پیمایی و تکمیل چاه توسط مدیریت خدمات ویژه حفاری

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام 209 عملیات نمودارگیری درون چاهی و سطحی، چاه پیمایی و تکمیل چاه از سوی متخصصان این مدیریت در دو ماه نخست امسال بر روی چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام 209 عملیات نمودارگیری درون چاهی و سطحی، چاه پیمایی و تکمیل چاه از سوی متخصصان این مدیریت در دو ماه نخست امسال بر روی چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش نفت آنلاین، علی دقایقی روز در تشریح عملکرد این حوزه تخصصی گفت: این تعداد عملیات در قیاس با دوره مشابه سال گذشته افزایش نسبی نشان می دهد و شامل 75 مورد عملیات نمودارگیری درون چاه، 85 مورد نمودارگیری سطحی و 49 عملیات چاه پیمایی و تکمیل چاه است.

وی با اشاره به اینکه این مدیریت هم اکنون 50 مجموعه (یونیت) نمودارگیری سطحی در اختیار دارد، افزود: تعداد عملیات مربوط به این نوع خدمات براساس یونیت/ماه محاسبه می شود.

دقایقی اظهار کرد: با توجه به اقدامات و تلاش های جمعی به عمل آمده، این مدیریت که زیر مجموعه معاونت مدیرعامل در امور فنی و مهندسی است سال 96 کارنامه موفقی ارائه داد و توانست موقعیت ۴خود را در بازار حفظ و ارتقاء بخشد.

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران گفت: بر اساس گزارش های ادارات نمودارگیری درون چاهی ، نمودارگیری سطحی و چاه پیمایی و تکمیل چاه در سال گذشته 392 عملیات نمودارگیری درون چاه، 569 عملیات نمودارگیری سطحی و 476 مورد چاه پیمایی و تکمیل چاه در مجموع به تعداد 1437 عملیات محقق گردید که رشد محسوسی در مقایسه با سال قبل از آن داشته است.

وی به درآمد زایی این بخش اشاره و افزود: سال گذشته مدیریت خدمات ویژه موفق به کسب دو هزار و 150 میلیارد ریال درآمد شد که این مبلغ در قیاس با سال 95 افزایش 29 درصدی رقم زد.

دقایقی با بیان اینکه در زمان حاضر شرکت ملی حفاری ایران در حوزه مدیریت خدمات ویژه حفاری با شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره ایران، مهندسی و توسعه نفت(متن)، نفت و گاز اروندان، نفت مناطق مرکزی و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران همکاری دارد، اظهار کرد: همچنین این مدیریت با تعدادی شرکت های بخش خصوصی از جمله شرکت حفاری شمال نیز در زمینه ارائه خدمات تخصصی همکاری می کند.

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران گفت: این مدیریت سال گذشته عملیات مشبک کاری هشت حلقه چاه حفر شده روی سکوی A فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی را در قالب 23 عملیات با متراژ دو هزار و 500 متر در کوتاه ترین زمان ممکن با موفقیت اجرا و برای امسال نیز مشبک کاری شش حلقه چاه روی سکوی C این فاز را به متراژ حدود دو هزار و 400 متر در برنامه دارد که در خردادماه جاری اجرایی خواهد شد.

وی در پیوند با این مطلب به عملیاتی شدن موافقت نامه همکاری با شرکت نفت مناطق مرکزی در خصوص نمودارگیری و مشبک کاری در اواخر بهمن ماه سال گذشته و اجرایی شدن آن اشاره کرد و افزود: مدیریت خدمات ویژه حفاری در زمان حاضر ارائه خدمات به پروژه های طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، پروژه های مربوط به شرکت نفت و گاز اروندن، میدان نفتی آذر، بخش خشکی میدان گازی کیش و چاه های تعمیری فازهای 17 و 18 در حال انجام می باشد.
دقایقی درباره برنامه های سال جاری این مدیریت توضیح داد: افزایش درآمد و کاهش هزینه ها، ارتقاء کیفیت خدمات و کاهش ساعات انتظار از اهداف اصلی تعریف شده این مدیریت برای امسال است که برای تحقق آن اقداماتی در حیطه درون مدیریتی صورت گرفته است.

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: در ارتباط با تحقق اهداف اصلی به ویژه در زمینه تعمیرات اساسی و بازسازی تجهیزات در قالب قراردادهای خدمات پیمانی و برنامه های آموزشی جهت ارتقاء دانش افراد و بالابردن کیفیت ارائه خدمات در قالب برگزاری دوره های آموزشی صورت گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری چند دوره آموزشی برای متخصصان و کارشناسان بخش های کارفرمایی، خاطر نشان کرد: نظارت هر چه بیشتر در جهت رفع مشکلات فنی احتمالی و پیش بینی شده در قالب برگزاری نشست های مختلف و همچنین نظارت مستقیم روسا و سرپرستان بر روند عملیات و عملکرد ابزار آلات از مواردی است که بسیار مورد اهتمام بوده و در راستای پیشبرد اهداف و برنامه های این مدیریت به نحو مناسب تحقق یافته است.

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

استخدامی صنعت نفت

عضویت در خبرنامه نفت آنلاین