روسیه و عربستان در مورد تحریم نفتی ایران گفت‌وگو می‌کنند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۴ ب.ظ
روسیه و عربستان در مورد تحریم نفتی ایران گفت‌وگو می‌کنند وزیر انرژی روسیه گفت، وی قصد دارد در جریان دیدار با خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در یک نشست اقتصادی در سن‌پترزبورگ که اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد، در مورد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کند.

به گزارش نفت آنلاین به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، وی قصد دارد در جریان دیدار با خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در یک نشست اقتصادی در سن پترزبورگ که اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد، در مورد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کند.

نواک همچنین به خبرنگاران گفت، قیمت نفت در حال حاضر تحت تأثیر عوامل ژئوپولیتیک قرار دارد، اما «از نظر عوامل بنیادی بازار در حال رسیدن به توازن است».

عربستان و روسیه رهبری اجرای توافق کاهش تولید را به‌عهده دارند که اجرای قدرتمندانه آن از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون موجب تقویت قیمت نفت و حذف مازاد عرضه از بازار شده است. این توافق قرار است تا پایان امسال ادامه داشته باشد و احتمالاً در سال آینده نیز تمدید شود.

پیش از این وزیر انرژی امارات گفته بود، موضوع تأثیر خروج آمریکا از برجام بر عرضه نفت ایران موضوع اصلی نشست ماه آینده اوپک نخواهد بود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
محل كد آمار