اوپک از پُشت به ایران خنجر می‌زند؟

تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۵ ب.ظ
اوپک از پُشت به ایران خنجر می‌زند؟ وزرای نفت اوپک از بررسی تأمین کمبود احتمالی عرضه نفت پس از تحریم نفت ایران خبر دادند.

به گزارش نفت آنلاین ، رویترز نوشت» پس از تصمیم آمریکا به خروج از برجام، بخیط الرشیدی، وزیر نفت کویت گفته، کشورش با تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک برای محدود کردن تأثیر هرگونه کمبود احتمالی عرضه نفت همکاری خواهد کرد.

ترامپ روز سه‌شنبه ضمن خروج از برجام اعلام کرد که بالاترین سطح تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به‌اجرا می‌گذارد.

روز چهارشنبه، یک مقام آگاه در اوپک گفت، عربستان در حال رصد تأثیرپذیری بازار نفت از خروج آمریکا از برجام است و آماده جبران هرگونه کمبود احتمالی عرضه نفت است، اما به‌تنهایی اقدام به پر کردن این خلأ نخواهد کرد.

وی افزود، هرگونه اقدامی در صورت نیاز، با هماهنگی تمام شرکای عضو و غیر عضو اوپک اتخاذ خواهد شد.

جبار العیبی، وزیر نفت عراق هم گفته، بعد از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برجام، اوپک کمبود احتمالی عرضه جهانی نفت را مورد بحث قرار خواهد داد.

وزیر نفت عراق در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد اینکه آیا عراق کمبود عرضه مورد انتظار را پر خواهد کرد یا نه گفت: «در پایان ماه جاری نشست اوپک را داریم و این مسائل روی میز مذاکرات قرار خواهد داشت».

لعیبی افزود که این موضوع یک موضوع سیاسی است و وی امیدوار است بر عرضه نفت منطقه خلیج فارس تأثیری نگذارد: من شخصاً فکر می‌کنم این مسئله تأثیری بر عرضه نفت منطقه خلیج فارس نخواهد داشت.

تحلیلگران انتظار دارند بسته به میزان همکاری سایر کشورها با تحریم‌های آمریکا، میزان صادرات نفت ایران ۲۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
محل كد آمار