مقایسه دستمزد کارگران ایرانی با سایر کشورها/حداقل حقوق ساعتی ۱٫۵دلار

تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۵ ق.ظ
مقایسه دستمزد کارگران ایرانی با سایر کشورها/حداقل حقوق ساعتی ۱٫۵دلار حداقل دستمزد برای هرکارگر ایرانی برمبنای ارز رایج کشور ماهانه چیزی حدود ۲۷۰ دلاراست یعنی هر کارگر ایرانی بابت هرساعت کار حدود ۱٫۵ دلار دریافتی دارد.

به گزارش نفت آنلاین ، حداقل حقوق کارگران با ۴۴ ساعت کار اجباری در هفته ۸۱۲ هزار تومان در ماه و به عبارت دیگر ۴هزار و ۶۰۰ تومان در هر ساعت است این درحالی است که حقوق دریافتی این افراد در مقایسه با کارگران سایر کشورهای نه چندان توسعه یافته همسایه چندان چشمگیر نیست.

پرداخت دستمزدهای اندک در کشور در حالی رقم می خورد که کارگران ایرانی از نظر میزان ساعات کاری در ابتدای لیست کشورهای با بیشترین ساعات کاری اجباری قرار دارند.

 گزارشات رسمی نشان می دهد اکثر کشور های پیشرفته بین ۳۸ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند و برای هرساعت دستمزد  ۷ دلار دریافت می کنند؛ اما این رقم در کشورهای جهان سومی به ۴۴ تا ۴۸ ساعت کار اجباری در هفته و برای هرساعت کمتر از ۴دلار دستمزد می رسد.

گفتنی است که حداقل دستمزد برای هرکارگر ایرانی برمبنای ارز رایج کشور ماهانه چیزی حدود ۲۷۰ دلاراست یعنی هر کارگر ایرانی بابت هرساعت کار حدود ۱٫۵ دلار دریافتی دارد.

***کمترین دستمزد مربط به کدام کشور است

طبق آمارمنتشر شده از سوی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه حداقل دستمزدهای تعیین شده در میان کشورهای مورد بررسی مربوط به مکزیک با ۱/۱دلار بوده است.

مطمئنا اگر دستمزد کارگری در کشور ما نیز مورد  تحقق و بررسی این سازمان قرار می گرفت پس از مکزیک در رتبه دوم کشورهای با کمترین دستمزد می ایستد البته دریافت دستمزد کم کارگران در کنار تورم شدید سال های اخیر و کاهش قدرت خرید نکته قابل تامل دیگراست.

***دستمزدها در کدام کشورها بالاست؟

اما در بین کشورهایی که بر روی این کره خاکی هستند استرالیا با ۳۸ ساعت کار در هفته و پرداخت ۹٫۵ دلار (پس از کسر مالیات) به ازای هرساعت در رتبه اول بیشترین پرداختی ها ایستاده است که این رقم با احتساب دلار ۳۴۰۰ تومانی این روزهای بازار، معادل ۳۲هزار و ۳۰۰ تومان حقوق برای هر ساعت است.

جدول کشور هایی که بیشترین حقوق را به کارگران خود پرداخت می کنند به شرح ذیل است: 


کشور حداقل دستمزد ساعتی(دلار) معادل به تومان
استرالیا ۹٫۵۴ ۳۲٫۴۳۶
لوکزامبورگ ۹٫۲۴ ۳۱٫۴۱۶
بلژیک ۸٫۵۷ ۲۹٫۱۳۸
ایرلند ۸٫۴۶ ۲۸٫۷۶۴
فرانسه ۸٫۲۴ ۲۸٫۰۱۶
هلند ۸٫۲ ۲۷٫۸۸۰
نیوزلند ۷٫۵۵ ۲۵٫۶۷۰
آلمان ۷٫۱۹ ۲۴٫۴۴۶
کانادا ۷٫۱۸ ۲۴٫۴۱۲
انگلیس ۷٫۶ ۲۵٫۸۴۰

باشگاه خبرنگاران

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
محل كد آمار