وزارت نفت به دغدغه کارکنان صنعت نفت توجه کند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۳ ق.ظ
وزارت نفت به دغدغه کارکنان صنعت نفت توجه کند نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از وزارت نفت خواست به دغدغه کارکنان خود توجه بیشتری بکند.

عامر کعبینماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از وزارت نفت خواست به دغدغه کارکنان خود توجه بیشتری بکند.

عامر کعبی اظهار کرد: در صنعت نفت، اکنون بخش عمده‌ای از نیروهای قرارداد موقت، شرکتی و حجمی در کنار نیروهای رسمی در حال خدمت به صنعت نفت کشور هستند و شایسته است مزایا و شرایط بهتری برای ایشان در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: به دلیل شرایط خاص و روند خصوصی سازی که طبق اصل ۴۴ قانون اساسی به لحاظ نیروی انسانی در مجموعه وزارت نفت و زیرمجموعه‌های تابع وزارت نفت داشتیم، جذب نیروهای رسمی کمتر از سایر نیروها بوده و این بدین معنی است که نیروهای قرارداد موقت شرکتی و حجمی بار عمده‌ای از خدمات در صنعت نفت کشور را به دوش می‌کشند.

کعبی بیان کرد: در بحث تبدیل وضعیت و بهبود حقوق و معیشت این بخش از کارکنان وزارت نفت در مجلس شورای اسلامی بارها به رئیس‌جمهور و مسئولان وزارت نفت چه در صحن علنی مجلس و یا در نشست‌های متعدد در کمیسیون‌های مختلف، مواردی را گوشزد کردیم و خواهان این هستیم که شرایط تبدیل وضعیت این کارکنان و بهبود شرایط شغلی آنان سرعت بیشتری پیدا کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع تبدیل وضعیت این نیروها در «لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری» تعیین تکلیف شده است و با ارائه این لایحه که به تازگی و با تأخیر به مجلس ارائه شده است در اسرع وقت نسبت به بررسی آن اقدام خواهیم کرد تا پس از تصویب نهایی از سال آینده شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

وی با اشاره به اقدامات و پیگیری‌هایی که در این خصوص انجام شده است، اضافه کرد: در مجموع، مجلس شورای اسلامی به دنبال راهکار قانونی و تعاملی سازنده با دولت و وزارت نفت در این خصوص است. عمده مشکل ما تأمین منابع مالی برای این طرح است که طبق اصل ۷۵ قانون اساسی و بحث بارمالی موردایراد شورای نگهبان واقع شده بود. منبع / مهر

  1. مهرزادرحیمی   بهمن ۲۳, ۱۳۹۶  

    درود و سلام خدمت شما و همه همکارانتان
    تو رو خدا به داد نیروهای پیمانکاری شرکت نفت که در سال ۹۱ همه شرایط قرارداد مستقیم شدن رو داشتن ولی به دلیل بعضی از مشکلات همچنان پیمانکاری موندن بکنید این نیروها هم از لحاظ مدرک تحصیلی و از لحاظ سابقه تمام شرایط قرارداد مستقیم شدن رو داشتن واقعا داریم روز به روز بیشتر از لحاظ روحی دچار خسارت میشیم با کمک نماینده ها این ظلم و ستم رو از تن و روح ما بردارید

  2. محمد   بهمن ۲۳, ۱۳۹۶  

    با سلام در وزارت نفت نیروهای پیمانکاری بیشتر از بقیه نیروها زحمت میکشن چرا باید وضعیت خوبی نداشته باشن در صورتی که اکثر کارکنان شرایط تغییر وضعیت را داشتند ولی به دلیل کم کاری امور کارکنان این اتفاق رخ نداد از نمایندگان تقاضا داریم همیشه در مجلس بیان کنن جذب نیروها رو متوقف نکنید در دوره روحانی این بخشنامه متوقف شد لطفا به داد ما پیمانکاران برسید ما روحیه کاری نداریم با تشکر

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
محل كد آمار