احتمال غرق شدن نفتکش حادثه دیده کم است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۳ ق.ظ
احتمال غرق شدن نفتکش حادثه دیده کم است مدیرعامل شرکت ملی نفتکش گفت: علی‌رغم وضعیت فعلی نفتکش و آسیب‎های وارده به آن، احتمال غرق شدن آن اندک است.
نفتکش ایرانی

به گزارش نفت آنلاین ، سیروس‎کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران بعدازظهر امروز دوشنبه (۱۸ دی ماه) در حالی که حدود ۴۸ ساعت از بروز حادثه تصادم نفتکش ایرانی با کشتی فله بر چینی می گذرد، در خصوص وضعیت کشتی نفتکش حادثه دیده تحت مدیریت این شرکت در آبهای منطقه چین گفت: عملیات اطفاء حریق و مهار آتش کشتی به طور مداوم و مستمر ادامه دارد به طوری که با اعزام ۳ فروند کشتی آتش‌خوار بزرگ به محل حادثه از شدت آتش کاسته شده است.

وی افزود: به دلیل ادامه آتش و وجود گازهای سمی ناشی از حریق، امکان دسترسی ورود به داخل کشتی فراهم نشده است.

کیان ارثی با بیان اینکه علیرغم وضعیت فعلی نفتکش و آسیب‎های وارده به آن، احتمال غرق شدن این کشتی اندک است، اضافه کرد: در حال حاضر ۲  فروند کشتی شرکت ملی نفتکش و یک فروند کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نظارت و مدیریت مرکز جستجو و نجات شانگهای به طور مستمر عملیات جستجو و یافتن دریانوردان مفقود شده را ادامه می‎دهند.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه در نتیجه این اقدامات، صبح امروز پیکر یک دریانورد مجهز به لباس ویژه نجات پیدا شده است، گفت: این بیانگر این است که پرسنل کشتی تانکر احتمالا فرصت استفاده از وسایل نجات را داشته‎اند.

وی درخصوص هویت این فرد گفت: اقدامات لازم برای شناسایی و احراز هویت پیکر وی در حال انجام است.

کیان ارثی ادامه داد: با وجود حضور تیم کارشناسی شرکت ملی نفتکش ایران از زمان وقوع حادثه در شانگهای، شب گذشته تیم جدیدی متشکل از کارشناسان این شرکت و سازمان بنادر و دریانوردی به منظور پیگیری امور مربوط به کشتی حادثه دیده به منطقه اعزام شد.

وی گفت: کمیته اضطراری شرکت ملی نفتکش ایران از زمان وقوع حادثه در این شرکت تشکیل شد و ۲۴ ساعته عملیات امداد و نجات را تحت کنترل و نظارت دارد و آخرین اخبار و اطلاعات موثق را به اطلاع عموم خواهد رساند.

بر اساس اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، کشتی نفتکش سوئزمکس حامل میعانات گازی پس از برخورد یک فروند کشتی فله‎بر چینی با آن در ساعت ۲۰ شنبه شب در ۱۵۸ مایلی آبهای شرقی منطثه چین دچار حادثه و حریق شد. در اثر این سانحه ۳۲ سرنشین و دریانورد این کشتی تانکر مفقود شدند که عملیات امداد و نجات برای یافتن آنها همچنان ادامه دارد. منبع / تسنیم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
اینستاگرام نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
نفت آنلاین
محل كد آمار