کد خبر : 13455
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵

تولید ۴۰ میلیون تن محصول پتروشیمی در عملکرد ۹ ماهه/ارزش صادرات ۸٫۹ میلیارد دلار

تولید ۴۰ میلیون تن محصول پتروشیمی در عملکرد ۹ ماهه/ارزش صادرات ۸٫۹ میلیارد دلار
تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان آذر ماه۹۷ در مجموع به۴۰٫۵ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از ۸ میلیارد و نهصد و چهل و شش میلیون دلار رسید.؛

به گزارش نفت آنلاین، عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان آذرماه امسال ۱۴ میلیون و ۳۶۹ هزارتن بوده است.
همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۱۷ میلیون ۹۶۸ هزارتن بوده است.
بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکوردر بیش از۸ میلیون و دویست هزار تن بوده است.
مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درآذرماه امسال بیش از۳٫۸ میلیون تن بوده است.
بالاترین عملکرد تولید تا پایان آذر ماه امسال را مجتمع های اهتمام جم،پردیس ،خراسان ، لاله، فناوران، ارومیه و زاگرس به خود اختصاص دادند.

** صادرات ۱۵٫۷ میلیون تن محصول پتروشیمی
صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان آذر ماه به رقم ۱۵ میلیون و ۷۱۰ هزار تن به ارزش ۸ میلیارد و ۹۴۶ میلیون دلار رسید.
مجتمع های پتروشیمی درآذرماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون و ۴۶۶ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۷۱۴ میلیون دلار را صادر کردند.
درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از۸ میلیون و ۴۲۸ هزارتن محصول به ارزش ۴ میلیارد و پانصد و هفتاد و هفت میلیون دلارصادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از ۳ میلیون و ۹۹۳ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲میلیارد و ۳۹۶ میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.
همچنین درسایر مناطق، بیش از ۳ میلیون و ۲۸۸ هزار تن محصول به ارزش ۱ میلیارد و ۹۷۲ میلیون دلار صادر شد.
بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از۲ میلیون تن و ازنظرارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و ۱۱۷ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان آذر به خود اختصاص داد.

همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن صادرات توانست بیش از۶۸۹ میلیون و ۳۳۹ هزار دلار صادرات را رقم بزند.
در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۸۰۵ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۳۱۶ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد. از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از ۸ میلیون و ۴۲۸ هزارتن محصول به ارزش ۴ میلیارد و ۵۷۷ میلیون دلارصادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از ۳ میلیون و ۹۹۳ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲میلیارد و ۳۹۶ میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.
همچنین درسایر مناطق، بیش از ۳ میلیون و دویست و هشتاد و هشت هزار تن محصول به ارزش ۱ میلیارد و نهصد وهفتاد و دو میلیون دلار صادر شد.
بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از۲ میلیون تن و ازنظرارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و ۱۱۷ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان آذر به خود اختصاص داد.
همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از یک میلیون و یکصد و پنجاه هزار تن صادرات توانست بیش از۶۸۹ میلیون و ۳۳۹ هزار دلار صادرات را رقم بزند.
در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۸۰۵ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۳۱۶ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد./شرکت ملی صنایع پتروشیمی

خبرهای مرتبط
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

استخدامی صنعت نفت

logo-samandehi